Про ломбарди

lombard14

 

Місія ломбарду - допомогти кожній людині, яка тимчасово опинився у скрутному грошовому становищі в конкретний час. Видаючи короткострокові кредити громадянам, ломбарди задовольняють насущні потреби різних верств населення, зменшуючи тим самим соціальну напруженість у суспільстві і сприяючи економічним шляхом підвищення платоспроможного попиту на товари і послуги. Цей шлях актуальний для економіки України в даний час.

Інтерес до діяльності ломбардів з боку населення визначається тим, що вони дають фінансову забезпеченість в умовах соціальної нестабільності суспільства. Такий інтерес до ломбардів виник не вчора і не сьогодні, а має глибоке коріння.


У тонкощах і нюансах банківських кредитів деколи не розберуться навіть фахівці. Існує безліч "законних" і не законних способів шахрайства в банківській сфері, якими і користуються деякі банкіри. Звичайно не всі, але досить багато, не попадіться на різні хитрощі - довести, що Вас обдурили буде досить важко, найбільше - неможливо. У ломбарді все простіше, швидше і прозоріше.

Історія лихварства йде в глибину декількох тисячоліть і має дуже давню історію. У Китаї такого роду установи існували більше трьох тисяч років тому. У середині століття перші Ломбардні будинки з'явилися в Італії в провінції з такою ж назвою Ломбардія. Звідти діяльність кредитних будинків перемістилася в Іспанію, потім у Францію, Бельгію, Польщу, Голландію, Англію. У цих країнах Ломбардні будинку організовує держава, що приносить йому чималий дохід.

 

Послугами ломбардів користувалися різні верстви населення в тому числі і знатні персони. Так Королева Іспанії Ізабелла, віддала в заставу свою діамантову корону, щоб на отримані гроші фінансувати подорож Колумба до Америки.

У Російській імперії Ломбарди (кредитні товариства; кредитні каси і т. Д.) Набули поширення з середини 18 століття і прийшли до нас з Польщі та Голландії. Ломбарди розвивалися і існували у вигляді казенних і приватних підприємств. Їх робота відбивалася в літературі і діяльність їх вважалася справою потрібним і звичайним. Згадаймо стару - процентщицю Достоєвського з «Злочину і покарання», «Петербурзькі таємниці» Крестовського або водевіль «Сватання гусара». За цим водевілю був знятий фільм за участю М. Боярського і Е. Кореневой.

У Харкові міський Ломбард був відкритий в 1890 році і проіснував до 1918 року. У радянські часи ломбарди існували як підрозділи Держбанку СРСР. У 1992 році в Україні з'явилися перші приватні Ломбарди. Наш ПТ "ЛОМБАРД СЄДИХ І КОМПАНІЯ" був відкритий в 2006 році. 

 

Ломбарди як фінансові установи в даний час відповідають всім вимогам сучасного суспільства. Це високотехнологічні фінансові підприємства, обладнані з урахуванням вимог цього часу. Вони мають все необхідне для професійної роботи: електронні ваги, персональні комп'ютери, спеціалізовані комп'ютерні програми, інтернет, реєстратори розрахункових операцій, а за рівнем свого обслуговування ні в чому не поступаються іншим фінансовим установам. 

Обов'язковими умовами роботи будь-якого ломбарду є його законна, прозора і легальна діяльність, про що свідчить реєстрація в Державній комісії з регулювання ринків фінансових послуг і обов'язкова наявність Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи.